Temperatura: 0°C, prędkość wiatru: 0 m/s, ciśnienie: 0 hPa
Aktualności RSS

Aktualności

• Sukcesy gimnazjalistów w Łysej Górze

Monday, 16 June 2014r. Sport

W dniu 12 czerwca br. uczniowie Gimnazjum w Gnojniku uczestniczyli w XIII Łysogórskim Biegu Przełajowym. Pomimo trudnych warunków zawodnicy i zawodniczki zaprezentowali się wspaniale zajmując najwyższe miejsca na podium.

Trasa XIII Łysogórskiego Biegu Przełajowego była długa i ciężka. Najpierw trzeba było biec po kostce, potem po żwirku, dalej ulicą długo pod górę i przez łąki po trudnym pochyłym terenie, aż do mety. Dziewczęta pokonały dystans około 1100m, a chłopcy - około 2000m. Poza tym panował upał, który nie pomagał zawodnikom.

Szczęśliwa 13-stka uczniów PG Gnojnik pokonała trasę bez problemu. Większość uplasowała się w pierwszych dziesiątkach. Wśród dziewcząt największy sukces odniosła Sabina Górak, która zajęła 3 miejsce, Izabela Olchawska – 4 miejsce oraz Maria Bednarek – 5 miejsce. Natomiast chłopcy zajęli całe podium: 1 miejsce – Tomasz Kopeć, 2 miejsce – Łukasz Górak, 3 miejsce – Damian Piekarz.

Oczywiście pozostali nasi uczniowie również w pięknym stylu pokonali trudną łysogórską trasę, a byli to: Klaudia Kornaś, Patrycja Święch, Weronika Sowa, Kinga Zapiór, Łukasz Stelmach (5 miejsce), Kamil Fitrzyk (6 miejsce), Adrian Konstanty.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.