Aktualności RSS

Aktualności

• Sportowe zmagania szkół

Friday, 1 December 2017r. Sport

Pierwszy semestr sportowej rywalizacja szkół gimnazjalnych zakończył turniej piłki siatkowej. Do Uszwi przyjechały reprezentacje pozostałych dwóch gimnazjów. Mistrzyniami Gminy zostały zawodniczki z Gnojnika, zaś Mistrzami drużyna Gospodarzy turnieju.

Turniej piłki siatkowej szkół gimnazjalnych o puchar Wójta Gminy Gnojnik rozegrano w Uszwi 12 stycznia br. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia zawodowy, który na brak pracy nie mógł narzekać. Turniej rozpoczął się bowiem zaciętym pojedynkiem drużyn żeńskich. Zawodniczki Gospodarzy zawodów zmierzyły się z dziewczętami z Gnojnika. Mecz pełen był emocjonujących momentów i zaciętych wymian. Sety kończyły się niewielką różnicą punktową, zaś trzecia, rozstrzygająca partia toczyła się aż do wyniku 24:26 dla Gości. Ze zwycięstwa w turnieju oraz awansu do zawodów powiatowych cieszyły się więc zawodniczki Publicznego Gimnazjum w Gnojniku.

Wynik meczu:
    PG Uszew – PG Gnojnik 1:2 (25:20, 23:25, 24:26)

Klasyfikacja końcowa:
    I miejsce – PG Gnojnik
    II miejsce – PG Uszew

W turnieju chłopców udział wzięły wszystkie trzy gimnazja z terenu naszej Gminy. Jako pierwsi mierzyli się zawodnicy z Lewniowej i Gnojnika. Mimo wysoko wygranego pierwszego seta przez chłopców z Lewniowej, mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Gnojnika, która w następnym meczu mierzyła się z Gospodarzami.  Pojedynek charakteryzował się kilkoma długimi wymianami oraz licznymi błędami popełnianymi przez obydwa zespoły. Nad nerwami lepiej udało się zapanować gimnazjalistom z Uszwi, którzy w dwóch setach pokonali rówieśników ze stolicy naszej Gminy. W tej chwili na wygraną w turnieju szansę miał każdy zespół. Mecz pomiędzy Lewniową i Uszwią stał na wysokim poziomie, a obydwie drużyny charakteryzował spokój i opanowanie. Wyrównany pojedynek zakończył się dwusetowym zwycięstwem zespołu z Uszwi.

Wyniki meczów:
    PG Gnojnik – PG Lewniowa 2:1 (15:25, 25:18, 15:10)
    PG Gnojnik – PG Uszew 0:2 (11:25, 20:25)
    PG Uszew – PG Lewniowa 2:0 (25:22, 25:16)

I miejsce – PG Uszew
    II miejsce – PG Gnojnik
    III miejsce – PG Lewniowa

Zawodniczki z Gnojnika i zawodnicy z Uszwi reprezentować będą Gminę Gnojnik na zawodach powiatowych, które zostaną rozegrane w połowie lutego. Gratulujemy wygranych i życzymy powodzenia!

Organizatorzy zawodów: Publiczne Gimnazjum w Uszwi oraz Urząd Gminy w Gnojniku