Temperatura: 0°C, prędkość wiatru: 0 m/s, ciśnienie: 0 hPa
Aktualności RSS

Aktualności

• Piłkarska przygoda z Tymbarkiem

Thursday, 4 September 2014r. Sport

Młodzi piłkarze z Lewniowej i Gnojnika tworząc jeden zespół reprezentujący naszą gminę wzięli udział w turnieju „Z podwórka na stadion” Tymbark Cup 2014. Drużyna zdobyła wicemistrzostwo powiatu, a następnie weszła w skład reprezentacji powiatu brzeskiego.

Eliminacje powiatu brzeskiego odbyły się w dniu 21 marca, a wzięły w nim udział reprezentacje wszystkich gmin tworzących powiat. Dwunastoosobowa drużyna z naszej Gminy zdobyła wicemistrzostwo powiatu. Opiekunami zespołu byli Artur Seniuk i Kamil Kuras. Drużyna otrzymała medale i pamiątkowe dyplomy, natomiast Tomasz Konstanty z Lewniowej - kapitan drużyny, został wyróżniony medalem indywidualnym za zachowanie fair play w tych eliminacji.

W wyniku bardzo dobrej sportowej postawy pięciu zawodników z Lewniowej - Tomasz Konstanty, Wojciech Konstanty, Arkadiusz Pasek, Dawid Cecuga i Damian Daniec otrzymali zaproszenie do wzięcia udziału w tworzeniu drużyny reprezentującej powiat brzeski podczas wojewódzkiego etapu turnieju. Zawody odbyły się 8 kwietnia w Krakowie, a wzięły w nich udział 32 drużyny chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-12 od Zakopanego aż do Oświęcimia. Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie, a męska drużyna powiatu brzeskiego została ostatecznie sklasyfikowana na miejscach od 9 do 16. Natomiast dziewczęta z Brzeska zajęły wysokie 6 miejsce. Mistrz etapu wojewódzkiego – drużyna z Krakowa – będzie reprezentować województwo małopolskie podczas finału ogólnopolskiego w Warszawie. Opiekunami drużyny powiatu brzeskiego na zawodach wojewódzkich byli Pan Marek Małysa, trener OKS Brzesko – trampkarze oraz Pan Artur Seniuk, prezes LKS "ORZEŁ" Lewniowa. Zawodnicy otrzymali medale oraz inne drobne upominki. Dodatkowo chłopcy mogli zdobyć autografy znanych polskich piłkarzy, w tym Macieja Żurawskiego, wielokrotnego reprezentanta Polski.

Patronat nad zawodami wojewódzkimi sprawował wojewoda małopolski Jerzy Miller oraz prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec. Cała impreza odbywała się na dziesięciu przygotowanych boiskach i była przeprowadzona z wielkim rozmachem

Reasumując, jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tak dobrze przygotowanej imprezie, a tym samym dołożyć małą cegiełkę do popularyzacji naszego regionu i naszej Gminy.