Aktualności RSS

Aktualności

• Gminne Mistrzostwa Szachowe

Thursday, 2 October 2014r. Sport

Piotr Kornaś został zwycięzcą tegorocznych Gminnych Mistrzostw Szachowych. Turniej cieszący się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy rozegrano dnia 8 lutego br. w gościnnej dla szachistów Gosprzydowej.

Przy szachownicach zasiadło 20 graczy. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim kontrowanym na dystansie 7 rund. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Piotr Kornaś z Gosprzydowej, drugie miejsce wywalczył Jakub Brzeski z Uszwi, na trzeciej pozycji uplasowała się Sylwia Biernat z Gosprzydowej.  Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Jacek Kowalczyk z Gnojnika, a najmłodszą zawodniczką Alicja Hosaniak z Zawady Uszewskiej.

Gminny Turniej był preludium do XVIII Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Czarnego Konia, który zostanie rozegrany 22-23 lutego 2014 r. w Gnojniku.