Aktualności RSS

Aktualności

• Finał wojewódzki w Drużynowych Szachach

Tuesday, 12 October 2021r. Sport

7 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Myślenicach odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Szachach – Małopolskie Igrzyska Dzieci z udziałem uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi.

Drużyna Szkoły Podstawowej w Uszwi  w niezmienionym składzie:

Mikołaj Klecki ucz. kl. IV

Jakub Bober ucz. kl. IIIa

Konrad Duraczyński ucz. kl. IIIb

Nikola Zaczyńska ucz. kl. IV

reprezentowała powiat brzeski w tych prestiżowych zawodach, których poziom był bardzo wysoki. Turniej był prowadzony systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund. Do współzawodnictwa zgłosiło się 12 drużyn.

Nasi młodzi szachiści nie zawiedli i tym razem. Rozgrywając mecze szachowe z bardzo trudnymi przeciwnikami, uplasowali się na 10 miejscu.

Ogromne gratulacje dla debiutującej drużyny, która zdobyła mistrzostwo gminy, powiatu

i ostatecznie uplasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn szachowych w województwie małopolskim. To wielka radość i promocja naszej szkoły.