Aktualności RSS

Aktualności

• Biegi przełajowe

Sunday, 4 December 2016r. Sport

6 kwietnia w Uszwi odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Publicznych Szkół Podstawowych Gminy Gnojnik. Na kompleksie sportowym stawiło się 8 drużyn w dziewięcioosobowych składach.

Około 11:30 dziewczęta i chłopcy w wesołej atmosferze zostali przywitani przez Kamila Kurasa nauczyciela szkoły, która tym razem była gospodarzem zawodów, po czym przystąpili do obowiązkowej rozgrzewki.
    Zawody rozpoczęły dziewczęta (bieg 800 metrów), sprawnie i skutecznie zmierzyły się z wyznaczoną trasą. Najlepszy wynik, czyli I miejsce uplasowała drużyna PSP z Lewnoiwej. II miejsce dzielnie wywalczyły dziewczęta PSP z Gnojnika, III zdobyli gospodarze natomiast zespół PSP z Biesiadek IV.
    Następnie do walki stanęli chłopcy, pokonujac dłuższą trasę (1000 m). Rywalizacja odbywała się na naprawdę wysokim poziomie. Uczestnicy pełni zaangażowania i zawziętości walczyli do końca.
    Wynik przedstawił się następująco:
    I miejsce uczniowie z PSP Gnojnik, II miejsce reprezentacja PSP z Lewniowej, III PSP z Uszwi, IV miejsce reprezentacja PSP z Biesiadek.
    Tego dnia warunki atmosferyczne były sprzyjające dla biegaczy, dobry humor dopisywał więc wszystkim. Koledzy i koleżanki dopingowali się nawzajem, co większość mobilizywało. Zawodnicy z zadowoleniem odbierali dyplomy i puchary.
    Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych.

Organizatorzy: PSP w Uszwi i Urząd Gminy Gnojnik.