Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku informuje, że w okresie od 1 do 15 września 2015 r. przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium szkolnego.
Stypendia i zasiłki szkolne udzielane są na podstawie Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U.z 2004 r. nr 256 poz. 2572 ze zm.),
STYPENDIUM SZKOLNE - może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe. Miesięczna wysokość dochodu rodziny ucznia ubiegającego się o przyznanie stypendium szkolnego jest ustalana na zasadach określonych w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej i nie może przekraczać kwoty 456,00 zł na osobę w rodzinie.
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego składa się w terminie od 1 września do
15 września danego roku szkolnego.
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gnojniku wraz z wszystkimi oryginalnymi dokumentami o dochodach rodziny netto za miesiąc poprzedzający składanie wniosku (tj. za sierpień danego roku kalendarzowego).
Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć:
1. zaświadczenie od pracodawcy lub oświadczenie o zarobkach netto rodziców i innych dorosłych członków rodziny;
2.oświadczenie o pozostawaniu w ewidencji bezrobotnych lub poszukujących pracy;
3. zaświadczenie lub oświadczenie o otrzymywaniu świadczeń dla bezrobotnych;
4.zaświadczenie o powierzchni posiadanego gospodarstwa rolnego
5.wyroki sądowe mówiące o wysokości zasądzonych alimentów lub oświadczenie o wysokości pobieranych alimentów;
6.odcinek renty/emerytury lub oświadczenie o wysokości otrzymywanych świadczeń;
7.oświadczenie o wysokości dochodów uzyskiwanych z prac dorywczych;
Kwota przyznanego stypendium szkolnego jest zależna od wysokości wykazanego dochodu na członka rodziny.
Z uwagi na fakt, że stypendium szkolne przyznawane jest w formie pokrycia poniesionych kosztów, istnieje konieczność zbierania faktur i imiennych rachunków (wystawionych na wnioskodawcę) za poniesione koszty na cele edukacyjne.