Temperatura: 0°C, prędkość wiatru: 0 m/s, ciśnienie: 0 hPa
Aktualności RSS

Aktualności

• Rodzinny festyn w Uszwi

Wednesday, 20 August 2014r. Kultura

16 sierpnia społeczność Uszwi świętowała otwarcie altany turystycznej, na budowę której fundusze pozyskało Stowarzyszenie „Łączy nas Uszew”. Wakacyjny festyn pełen był atrakcji, z meczem piłkarskim oldboje Wisły Kraków vs. drużyna LKS Uszew na czele.

Organizatorom festynu w Uszwi sprzyjała pogoda, dzięki czemu sportowe widowisko licznie przyjechali obejrzeć mieszkańcy Uszwi, ale i goście z ościennych miejscowości. Imprezę rozpoczął występ dumy naszej gminy, czyli zespołu dziecięcego „Szkraby”. Po emocjach artystycznych, przyszedł czas na emocje sportowe, które zapewnili oldboje Wisły Kraków oraz piłkarze lokalnego LKS-u, w którym zagrali byli oraz obecni zawodnicy. Dla oldbojów klubu sportowego z Uszwi mecz był swego rodzaju powrotem do przeszłości, a tym samym szansą na ponowne przeżycie niezapomnianych piłkarskich emocji.

Mecz od początku układał się po myśli Gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Jednak w drugiej połowie oldboje Wisły Kraków doprowadzili do remisu. Następnie szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę, by ostatecznie mecz zakończył się remisem 5:5. Po serii rzutów karnych lepsi okazali się Gospodarze, którzy z dumą i radością odebrali puchar z rąk prezesa Stowarzyszenia „Łączy nas Uszew” – Pani Józefy Skirło. W przerwie meczu na płycie boiska w Uszwi zaprezentowała się grupa cheerleaders „Piratki” z Gnojnika.

Emocjonujący i pełen goli mecz stanowił wspaniały wstęp do dalszej zabawy – najmłodsi mogli poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni, a starsi potańczyć na przygotowanej scenie. Nie zabrakło również przyjemności kulinarnych, które zagwarantowała firma cateringowa.