Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

  • Zdążyć przed kolejną falą

    Wednesday, 15 September 2021r. Inne

    Przypominamy, że ciągle trwa proces szczepień populacyjnych przeciw wirusowi Covid-19. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat możliwych form rejestracji oraz ułatwień dla osób chętnych, aby się zaszczepić. Nie czekaj ze szczepieniem!

    Jak się zarejestrować na szczepienie?

    1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

    Przed rozmową przygotuj:
    - swoje dane osobowe (imię, nazwisko);
    - numer PESEL;
    - numer kontaktowy.

     

    2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

    I. Pełna rejestracja z Profilem Zaufanym
    Profil Zaufany można założyć samodzielnie, a następnie potwierdzić w najbliższym punkcie (np. w Urzędzie Gminy Gnojnik). Przy tym sposobie rejestracji można wybrać dogodny dla siebie termin oraz miejsce szczepienia. 

    II. Szybka rejestracja bez Profilu Zaufanego
    Wystarczy, że podasz swój numer PESEL, nazwisko i numer telefonu, a system zaproponuje ci termin i miejsce szczepienia.

     

    3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

    Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są na stronie www. gov.pl/web/szczepimysie. Skorzystać można np. z Punktu Szczepień Powszechnych zlokalizowanego przy brzeskim szpitalu - rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00 pod numerami telefonów: 509 640 404, 509 640 423 (strona internetowa SP ZOZ w Brzesku)

     

    4. Wyślij SMS

    Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

    Wysyłając SMS połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Przygotuj numer PESEL oraz kod pocztowy. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania.

     

    Na szczepienie zgłosić może się każda osoba pełnoletnia oraz osoba niepełnoletnia od 12 roku życia.

    Obcokrajowcy również mogą szczepić się w Polsce.

     

    Ułatwienia dla osób chętnych, aby się zaszczepić:

    1. Wyjazdowe Punkty Szczepień dojeżdżają do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień. Są to tzw. pacjenci leżący. Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień, wystarczy zadzwonić do swojej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej.

    2. Transport do najbliższego punktu szczepień organizowany przez Gminę Gnojnik dla osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienie – telefon kontaktowy 725 590 008.

    3. Mobilna Jednostka Szczepień to profesjonalista medyczny wykonujący indywidualnie (samodzielnie) szczepienia poza punktami szczepień. Lista MJS znajduje się na stronie www. gov.pl/web/szczepimysie.

     

     

    Zdjęcie pochodzi z zasobów witryny www.pixabay.com.pl.

Galeria