Ruszyła rekrutacja do projektu „Aktywni, Potrzebni, Kompetentni 30+” realizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. Na uczestników programu czekają płatne staże, specjalistyczne szkolenia i warsztaty, indywidualne konsultacje oraz znacznie więcej!
„Aktywni, Potrzebni, Kompetentni - kompleksowy program aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych 30+ w Małopolsce” to nowy projekt rynku pracy, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie WIOSNA, znane ze „Szlachetnej Paczki” oraz „Akademii Przyszłości”. Projekt powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych z wybranych powiatów Małopolski, którym zależy na rozwoju swojej kariery i zdobywaniu doświadczenia zawodowego.
Projekt skierowany jest do osób spełniających łącznie następujące kryteria:
1. Osoba w wieku 30 lat i więcej.
2. Jest osobą niepełnosprawną z niepełnosprawnością oddechowo-krążeniową (07 -S), metaboliczną, endokrynologiczną (11 – I) w tym z cukrzycą, astmą, chorobami tarczycy lub sprzężonymi z wyżej wymienionymi.
3. Posiada status osoby pozostającej bez zatrudnienia (osoba bezrobotna lub bierna zawodowo).
4. Zamieszkuje (według K.C.) na terenie ośmiu wybranych powiatów województwa Małopolskiego w tym powiat Brzeski.
Uczestnicy projektu mogą skorzystać z:
a) poradnictwa zawodowego,
b) wsparcia psychologiczno-motywacyjnego,
c) pośrednictwa pracy,
d) warsztatów z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy,
e) szkoleń specjalistycznych,
f) staży,
g) wsparcia trenerów zatrudnienia wspieranego,
h) konsultacji ze specjalistami-wolontariuszami.
Wszelkie informacje o projekcie można uzyskać pod numerem telefonu: 785 988 400, e-mail: aktywni30plus@wiosna.org.pl lub w lokalnym punkcie rekrutacyjnym w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B (Szkolne Schronisko Młodzieżowe) - dyżury w każdy poniedziałek i środę od 10.00 do 15.00
Pierwsza tura rekrutacji trwa od 29 sierpnia do 31 października 2016 r. W pierwszej kolejności organizatorzy zapraszają do punktów rekrutacyjnych w Brzesku i Tarnowie.
30+? TAK
Stowarzyszenie WIOSNA czeka na zgłoszenia od osób niepełnosprawnych powyżej 30. roku życia, pozostających bez pracy i zamieszkujących obszar wybranych powiatów Małopolski, w których problem bezrobocia jest najbardziej dotkliwy: oświęcimskiego, wadowickiego, chrzanowskiego, brzeskiego, tarnowskiego, nowosądeckiego, myślenickiego i limanowskiego. O wsparcie mogą ubiegać się osoby z niepełnosprawnością oddechowo-krążeniową, metaboliczną oraz endokrynologiczną (w szczególności osoby chorujące na cukrzycę, astmę, choroby tarczycy) lub niepełnosprawnością sprzężoną z tymi chorobami.
ROZWÓJ? TAK!
Kompleksowy program wsparcia, oferowany w projekcie, ma pomóc pozostającym bez pracy w uzyskaniu nowego doświadczenia zawodowego, podniesieniu kwalifikacji, zdobyciu wiedzy i umiejętności, a w dalszej perspektywie również w znalezieniu pracy. Na uczestników projektu czeka szeroki wachlarz form wsparcia, m.in. indywidualne wsparcie ekspertów, warsztaty rozwojowe i specjalistyczne czy pomoc w znalezieniu zatrudnienia.
PRACA? TAK!
WIOSNA wychodzi naprzeciw indywidualnym sytuacjom i możliwościom uczestników, dlatego uczestnicy wspólnie z organizatorami będą mogli szukać miejsc stażowych pod kątem własnych preferencji, zainteresowań i możliwości. W ramach projektu płatny staż odbędzie 60 osób, które wcześniej zostaną do niego odpowiednio przygotowani dzięki udziałowi w doradztwie, szkoleniach i konsultacjach.
3 RAZY NA TAK!
Zgłoszenia do programu "Aktywni, Potrzebni, Kompetentni 30+ przyjmowane są drogą mailową, pocztą tradycyjną lub stacjonarnie, w biurze Stowarzyszenia WIOSNA (ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków). Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na: stronie projektu, w biurze WIOSNY lub w lokalnych punktach rekrutacyjnych.
Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są:
- w lokalnym punkcie rekrutacyjnym w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B (Szkolne Schronisko Młodzieżowe) - dyżury w każdy poniedziałek i środę od 10.00 do 15.00,
- na stronie Stowarzyszenia,
- pod numerem telefonu 785 988 400, 783 430 075,
- pod adresem mailowym aktywni30plus@wiosna.org.pl.
Stowarzyszenie WIOSNA równolegle prowadzi projekt „Wiosenna Akademia Możliwości” skierowany m.in. do osób niepełnosprawnych, zaliczających się do kategorii NEET w wieku 18-29 lat.
Stowarzyszenia Wiosna