Od pół roku trwa w Polsce proces szczepień przeciw COVID-19. Wśród Mieszkańców Gminy Gnojnik, którzy zdecydowali się przyjąć szczepionkę znalazł się również Wójt Sławomir Paterek oraz Jego bliscy – żona i rodzice.
Przyjęcie szczepionki zawsze będzie indywidualną decyzją. Ja jednak uważam, że obecnie szczepionka jest jedynym gwarantem powrotu do normalności, którą pamiętamy sprzed ponad roku. To przekonanie, jak również troska o zdrowie i bezpieczeństwo mojej Rodziny, bliskich, znajomych oraz współpracowników, sprawiły, że podjąłem decyzję o przyjęciu szczepionki w możliwie szybkim terminie wynikającym z rządowego harmonogramu szczepień.
W moim życiu prywatnym i zawodowym staram się słuchać autorytetów. Autorytetem w dziedzinie zdrowia są niewątpliwie lekarze, których zdecydowana większość (czy to w Polsce, czy na świecie) uważa, że szczepionka jest bezpieczna oraz chroni przed zakażeniem COVID-19.
Zachęcam jeszcze raz wszystkich mieszkańców Gminy Gnojnik, by zdecydowali się przyjąć szczepionkę przeciw koronawirusowi. Ja oraz moi bliscy – żona i rodzice – już się zaszczepiliśmy. Wierzę, że w nasze ślady podążą inni dając pozytywny przykład członkom rodziny, znajomym, sąsiadom, czy koleżankom i kolegom z pracy, uczelni, szkoły.
Sławomir Paterek
Wójt Gminy Gnojnik
Jak się zarejestrować na szczepienie?
1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Przed rozmową przygotuj:
- swoje dane osobowe (imię, nazwisko);
- numer PESEL;
- numer kontaktowy.
2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
I. Pełna rejestracja z Profilem Zaufanym
Profil Zaufany można założyć samodzielnie, a następnie potwierdzić w najbliższym punkcie. Przy tym sposobie rejestracji można wybrać dogodny dla siebie termin oraz miejsce szczepienia.
II. Szybka rejestracja bez Profilu Zaufanego
Wystarczy, że podasz swój numer PESEL, nazwisko i numer telefonu, a system zaproponuje ci termin i miejsce szczepienia.
3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są na stronie www. gov.pl/web/szczepimysie. Skorzystać można np. z Punktu Szczepień Powszechnych zlokalizowanego przy brzeskim szpitalu - rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00 pod numerami telefonów: 509 640 404, 509 640 423.
4. Wyślij SMS
Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
Wysyłając SMS połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Przygotuj numer PESEL oraz kod pocztowy. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania.
Ułatwienia dla osób chętnych, aby się zaszczepić
1. Wyjazdowe Punkty Szczepień dojeżdżają do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień. Są to tzw. pacjenci leżący. Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień, wystarczy zadzwonić do swojej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej.
2. Transport do najbliższego punktu szczepień organizowany przez Gminę Gnojnik dla osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienie – telefon kontaktowy 725 590 008.
3. Mobilna Jednostka Szczepień to profesjonalista medyczny wykonujący indywidualnie (samodzielnie) szczepienia poza punktami szczepień. Lista MJS znajduje się na stronie www. gov.pl/web/szczepimysie.