Menu główne


Dziś jest Wednesday, 27 November 2024 r., imieniny: Franciszka, KseniMaksymiliana
Temperatura: 0°C, prędkość wiatru: 0 m/s, ciśnienie: 0 hPa
Aktualności RSS

Aktualności

  • Spotkanie stowarzyszeń działających w powiecie brzeskim

    Tuesday, 12 December 2017r. Inne

    Przedstawiciele trzech stowarzyszeń działających w gminie Gnojnik wzięli udział w spotkaniu organizacji non profit, współpracujących ze Starostwem Powiatowym w Brzesku.

    Swoją działalność zaprezentowały: Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” i Stowarzyszenie „Vesna” z Gnojnika oraz Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój” z Biesiadek.

    Spotkanie było organizowane po raz pierwszy i miało na celu wzajemne poznanie się, wymianę doświadczeń oraz stworzenie szansy nawiązania współpracy. Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa przedstawił sprawozdanie z dziesięcioletniej współpracy z organizacjami społecznymi, wskazując ich duży wkład w rozwój społeczności lokalnych. Przedstawiciele stowarzyszeń zaprezentowali swoją działalność, zarówno poprzez prezentacje multimedialne, jak i na przygotowanych stoiskach.

    Taka forma wzajemnego poznania się, przedstawienia  dorobku oraz potencjału wzajemnej kooperacji w przyszłości, spotkała się z ciepłym przyjęciem uczestników. Ponadto pracownicy Starostwa, którzy zajmują się współpracą z organizacjami pozarządowymi mogli porozmawiać o pomysłach na działalność organizacji w 2018 roku, co jest istotne dla właściwego skonstruowania budżetu i wspierania w działalności bieżącej organizacji społecznych.

    Bożena Malaga-Wrona
    Prezes Zarządu Stowarzyszenia Vesna

    Vesna w czołówce małopolskich  startupów

    Listopad był miesiącem wytężonej pracy dla zespołu Vesny, który pracował  nad przygotowaniem strategii działania projektu biznesowego „Proste Plecki”. Uczestnicy  programu akceleracyjnego #StartUp Małopolska zdobywali know-how od najlepszych trenerów i praktyków biznesu. Pakiet szkoleń dla startapu Vesny był opłacony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

    W programie #StartUp Małopolska wzięły udział panie Małgorzata Krzeczek i Karolina Świątkowska, które wraz z mentorami przygotowały strategię działania w nowym projekcie.
    Podczas zajęć warsztatowych uczestniczki programu  miały okazję uczyć się od najlepszych marketingowców, trenerów, szkoleniowców w Polsce, jak również poznały techniki badania rynku, budowania strategii marketingowej, wykorzystania narzędzia socjal media oraz tworzenia pitchingu. Efekt konsekwentnej pracy został dostrzeżony i wyróżniony możliwością pokazania projektu biznesowego na forum, podczas specjalnego wydarzenia MeetUp w Krakowie 11 grudnia w Metaforma Cafe.  Przedstawicielki Vesny zaprezentowały pierwsze kroki podjęte w ramach partnerstwa w „Ogólnopolskim Programie Wykrywania Wad Postawy Proste Plecki”. Na spotkaniu była obecna prezes zarządu Bożena Malaga-Wrona, która dopingowała panie w pierwszym ich wystąpieniu publicznym. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Województwa Małopolskiego, znani przedsiębiorcy, którzy rozpoczynali od startapów. Hasło przewodnie prezentacji Vesny to: „Stawiamy na profilaktykę, a nie leczenie”. Działania dotyczące wdrożenia badań wykrywania wad postawy wpisują się doskonale w jeden z celów Vesny jakim jest profilaktyka zdrowia i chęć niesienia pomocy innym. Podczas spotkania zwrócono uwagę na  ogromną skalę tego problemu, ponieważ  skrzywienia kręgosłupa według najnowszych badań Instytutu Matki i Dziecka dotyczą już ok. 90 % dzieci. Należy podkreślić, że ponad 2/3 wad nie jest widoczna „gołym” okiem. Rozwiązanie proponowane przez Vesnę to badanie nowoczesnym urządzeniem medycznym Sensorem Hipokratesa, pozwalające na diagnozę wady postawy w klika minut, która jest poszerzona o opinię fizjoterapeuty. Sam proces badania jest bezinwazyjny, bezstresowy i bezdotykowy i polega na skierowaniu wiązek promieni podczerwonych na łopatki, biodra, kolana i kostki w celu porównania wyniku z właściwymi parametrami postawy człowieka. Zespoły badawcze Vesny tworzą fizjoterapeuci i operatorzy sensora, którzy zajmują się usługą w sposób profesjonalny i kompleksowy.

    Możliwość udziału w programie akceleracyjnym #StartUp Małopolska pozwoliła na szybsze zdefiniowanie rynku i podjęcie pierwszych kroków sprzedażowych w przedsiębiorstwie społecznym jakim od października 2017 roku jest Vesna.

    Małgorzata Krzeczek
    Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans "Vesna"

Galeria